148954 OTYDLK 750

Sukcesja to wstąpienie w ogół praw i obowiązków dla nabywcy w drodze przyjęcia spadku lub przejmowania po kimś stanowiska, czyli jest to proces przekazywania majątku pomiędzy pokoleniami. Ponieważ sukcesja jest rozłożona w czasie, istotną rolę odgrywa tzw. plan sukcesji. Tyle, oczywiście w  dużym uproszczeniu, definicja prawna.

A jeżeli słowo majątek zastąpimy wyrażeniem pewność siebie? A słowo stanowisko - rolą życiową? Powstaje nam definicja swoistej wartości życiowej, od której często uzależniamy swoją pomyślność w życiu – lub odwrotnie. A zatem, jakie poczucie własnej wartości przejmujemy w spadku? Jakie poczucie własnej wartości kształtuje się w nas? Stajemy się ludźmi pewnymi siebie czy wręcz odwrotnie? Jakie prawa i jakie obowiązki przechodzą na nas? Jak to wpływa na nasze życie? Jakie postawy życiowe i po kim przejmujemy?

Pewność siebie, jej rozwój, dojrzewanie, nabywanie kompetencji i określanie ról, to wszystko ewoluuje w czasie, przekazując z pokolenia na pokolenie „swoje spojrzenie na życie, na wartości”. W każdej chwili może nastąpić odejście kochanej osoby, również i nas samych, i nie sposób tego zaplanować. To, co możemy sobie zaplanować, to nasz sposób rozumienia tego, kim jesteśmy, jaką wartością jesteśmy dla siebie i dla innych. Możemy zaplanować to, co chcemy odczuwać myśląc o sobie, realizując swoje plany, marzenia. Możemy zająć się sukcesją pewności siebie, która buduje się w nas na przestrzeni lat, którą kształtuje wychowanie. W każdej chwili jesteśmy obdarowywani różnego rodzaju opiniami i dobrymi radami. Tym też obdarowujemy innych. Wiele z tych słownych darów wryło się w naszą podświadomość i zautomatyzowało nasz sposób pojmowania siebie i życia – jesteśmy za mało pewni siebie albo zbyt pewni. Wszelkie problemy powstają z niedoborów lub nadmiarów. Warto przyjrzeć się, jakich przekonań na swój temat mam za dużo, a jakich za mało i które z nich są prawdziwe, a które z nich owocem przemyśleń innych na nasz temat.

Poczucie własnej wartości, czyli pewności siebie jest tą wartością, która definiuje to, kim jestem w życiu. Bezgraniczna i bezwarunkowa miłość rodzica do dziecka podlega wpływom zewnętrznym - okolicznościom, w jakich żyjemy, stereotypom, w które wierzymy czy lękom, którym ulegamy. To zaś generuje ogrom emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i tych negatywnych. I mimo, że nadal z uważana jest za bezwarunkową, to jednak dorastanie funduje coraz więcej warunków do spełnienia. Wykonywanie obowiązków, które nie ma nic wspólnego z miłością, tylko z wychowaniem, pomimo wszystko tworzy w nas różnego rodzaju podświadome wzorce, które determinują nasze życie. Gdy jako dzieci, ciągle musieliśmy na wszystko zasłużyć, jako dorośli jesteśmy zbyt zachowawczy w działaniu i mocno pretensjonalni w zachowaniu, co czyni z nas ludzi szczęśliwych tylko okazjonalnie.

SUKCESJA PEWNOŚCI SIEBIE to warsztat, który pozwala odnaleźć w sobie wewnętrzne źródła poczucia własnej wartości i z tej perspektywy poprzyglądać się zachowaniom zewnętrznych źródeł, z których dziedziczymy, czyli rodzicom i innym ważnym osobom w naszym życiu. Każdy z nas potrzebuje pewności siebie w postaci doceniania oraz kochania siebie. Potrzebuje też bycia uznanym i kochanym przez innych.
Zrozumienie, czym jest pewność siebie i jakie możliwości wnosi w życie każdego człowieka, pozwala na pełniejsze spojrzenie na to:
- jakim człowiekiem jestem, 
- jakie buduję relacje z sobą i innymi, 
- co mi daje odczuwanie pewności siebie, a co zabiera brak jej odczuwania.

SUKCESJA PEWNOŚCI SIEBIE to warsztat, dzięki któremu zrozumiesz, że jesteś artystą swojego życia, czyli kimś, kto tworzy każdą jego chwilę. Aby traktować swoje życie jak dzieło sztuki, trzeba uznać siebie za artystę. A jak tu uznać siebie za artystę, jak ja nawet nie potrafię…, jak inni mają …, jak mój los jest tak, że… jak, jak, jak? I o tym właśnie jest ten warsztat. O uznaniu siebie za artystę swojego życia, który bez oglądania się na innych i na okoliczności, tworzy swoje życie, używając wyjątkowego narzędzia, jakim jest miłości. To warsztat o otwieraniu swojego serca na siebie i innych. To warsztat o nauce posługiwania się miłością, bo każdym narzędzie, nawet najlepszym, trzeba nauczyć się posługiwać. To warsztat o odkrywaniu wszystkiego, co będzie Ci potrzebne do wydobycia swojego unikalnego blasku.


Podczas warsztatu nauczysz się:
- jak czerpać z zasobów pewności siebie, którymi Ciebie obdarowano,
- jak czerpać z potencjału pewności siebie, który jest w Tobie,
- jak wyciszać się i regenerować nadwyrężone emocje,
- jak sprawiać, by Twoje życie przepełniało szczęście.

SUKCESJA PEWNOŚCI SIEBIE to warsztat, podczas którego poznasz swoją moc tworzenia własnego życia. Tak, jak od zarania dziejów społeczności tworzyły różne systemy wierzeń i postępowań, aby ograniczyć ludzi w ich pojmowaniu świata, tak każdy z nas od swoich narodzin buduje swój własny system wierzeń w oparciu o to, z czym się spotyka w życiu. A że życie dostarcza bardzo dużo bodźców, bohaterów i złoczyńców, to tworzymy w naszych umysłach opowieść, w której jestem ofiarą, bo inni są zawsze lepsi i sprytniejsi, albo jestem w niej niezwyciężony i gardzę wszelką wrażliwością. Z każdą sytuacją udoskonaleniu podlegają kolejne wizerunki, którymi posługujemy się odgrywając pewne role. Stajemy się mistrzami udawania i odtwarzania nabytych wzorców. Tworzymy siebie takimi, w jakich uwierzyliśmy, że jesteśmy.


Podczas warsztatu odpowiesz sobie na pytania:
- jakiego siebie stworzyłeś i w oparciu o jakie wierzenia? 
- w jakiej dyscyplinie emocjonalnej (złości, zazdrości, smutku, samoodrzucenia) trenowałeś się najbardziej?
- do rangi czego zdewaluowałem własną wartość?
- kiedy odczuwanie prawdziwej wartości siebie zamieniłem na odczuwanie strachu przed odrzuceniem?

SUKCESJA PEWNOŚCI SIEBIE to warsztat obowiązkowy dla każdego, kto pragnie przeżyć swoje życie odkrywając każdego dnia nowe możliwości.

*****

Kwestie organizacyjne:

Termin: 
Wariant godzinowy: 10.00-18.00
Cena: 290,-/osoba
Miejsce: Szczecin
Informacje dodatkowe: pozytywne nastawienie i wygodny strój

W cenie warsztatu materiały szkoleniowe, 'barek kawowy" i wspierająca atmosfera.
Kameralna grupa. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia tylko mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.