sukcesjaSukcesja to wstąpienie w ogół praw i obowiązków dla nabywcy w drodze przyjęcia spadku lub przejmowania po kimś stanowiska, czyli jest to proces przekazywania majątku pomiędzy pokoleniami. Ponieważ sukcesja jest rozłożona w czasie, istotną rolę odgrywa tzw. plan sukcesji. Tyle, w dużym uproszczeniu, definicja prawna.


A jeżeli słowo majątek zastąpimy słowem miłość? A słowo stanowisko - rolą życiową? Powstaje nam definicja swoistej radości życiowej, od której uzależniamy swoją pomyślność w życiu – lub odwrotnie. A zatem, jaką miłość przejmujemy w spadku? Jak radzimy sobie z tą miłością? Jakie prawa i jakie obowiązki przechodzą na nas? Jak to wpływa na nasze życie? Jakie postawy życiowe i po kim przejmuje?


Miłość, jej rozwój, dojrzewanie, nabywanie kompetencji i określanie ról, to wszystko ewoluuje w czasie, przekazując z pokolenia na pokolenie „swoje spojrzenie na życie, na wartości”. W każdej chwili może nastąpić odejście kochanej osoby, również i nas samych, i nie sposób tego zaplanować. To, co możemy sobie zaplanować, to nasz sposób rozumienia miłości, którą obdarzmy innych i którą odczuwamy od nich. Możemy zająć się sukcesją miłości, którą jesteśmy obdarowywani i którą obdarowujemy innych.


Miłość jest tą wartością, która definiuje to, czym jest życie. Bezgraniczna i bezwarunkowa miłość rodzica do dziecka podlega wpływom zewnętrznym - okolicznościom, w jakich żyjemy, stereotypom, w które wierzymy czy lękom, którym ulegamy. To zaś generuje ogrom emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i tych negatywnych. I mimo, że nadal z uważana jest za bezwarunkową, to jednak dorastanie funduje coraz więcej warunków do spełnienia. I nawet, jeśli wykonywanie obowiązków nie ma nic wspólnego z miłością, tylko z wychowaniem, to dziecko wykonywanie większości obowiązków kojarzy z zasłużeniem na miłość rodziców i najbliższych.


SUKCESJA MIŁOŚCI to warsztat, który pozwala odnaleźć w sobie wewnętrzne źródła miłości i z ich perspektywy poprzyglądać się zewnętrznym źródłom, z których dziedziczymy miłość od rodziców. Każdy z nas potrzebuje miłości w postaci kochania siebie i innych oraz bycia kochanym przez siebie i innych.
Zrozumienie, czym jest miłość, jakie wartości wnosi w życie każdego człowieka, pozwala na pełniejsze spojrzenie na to:
- jakim człowiekiem jestem,
- jakie buduję relacje z sobą i innymi,
- co mi daje odczuwanie miłości, a co zabiera brak jej odczuwania.


SUKCESJA MIŁOŚCI to warsztat, dzięki któremu zrozumiesz, że jesteś artystą swojego życia, czyli kimś, kto tworzy każdą jego chwilę. Aby traktować swoje życie jak dzieło sztuki, trzeba uznać siebie za artystę. A jak tu uznać siebie za artystę, jak ja nawet nie potrafię…, jak inni mają …, jak mój los jest tak, że… jak, jak, jak? I o tym właśnie jest ten warsztat. O uznaniu siebie za artystę swojego życia, który bez oglądania się na innych i na okoliczności, tworzy swoje życie, używając wyjątkowego narzędzia, jakim jest miłości. To warsztat o otwieraniu swojego serca na siebie i innych. To warsztat o nauce posługiwania się miłością, bo każdym narzędzie, nawet najlepszym, trzeba nauczyć się posługiwać. To warsztat o odkrywaniu wszystkiego, co będzie Ci potrzebne do wydobycia swojego unikalnego blasku.

Podczas warsztatu nauczysz się:
- jak czerpać z zasobów miłości, którą Ciebie obdarowano,
- jak czerpać z potencjału miłości, który jest w Tobie,
- jak wyciszać się i regenerować nadwyrężone emocje,
- jak sprawiać, by Twoje życie przepełniało szczęście.


SUKCESJA MIŁOŚCI to warsztat, podczas którego poznasz swoją moc tworzenia własnego życia. Tak, jak od zarania dziejów społeczności tworzyły różne systemy wierzeń i postępowań, aby ograniczyć ludzi w ich pojmowaniu świata, tak każdy z nas od swoich narodzin buduje swój własny system wierzeń w oparciu o to, z czym się spotyka w życiu. A że życie dostarcza bardzo dużo bodźców, bohaterów i złoczyńców, to tworzymy w naszych umysłach opowieść, w której jestem ofiarą, bo inni są zawsze lepsi i sprytniejsi, albo jestem w niej niezwyciężony i gardzę wszelką wrażliwością. Z każdą sytuacją udoskonaleniu podlegają kolejne wizerunki, którymi posługujemy się odgrywając pewne role. Stajemy się mistrzami udawania i odtwarzania nabytych wzorców. Tworzymy siebie takimi, w jakich uwierzyliśmy, że jesteśmy.
Podczas warsztatu odpowiesz sobie na pytania:
- jaką siebie stworzyłaś i w oparciu o jakie wierzenia?
- w jakiej dyscyplinie emocjonalnej (złości, zazdrości, smutku, samoodrzucenia) trenowałaś się najbardziej?
- do rangi czego zdewaluowałam miłość?
- kiedy odczuwanie prawdziwej miłości zamieniłam na odczuwanie strachu przed odrzuceniem?


SUKCESJA MIŁOŚCI to warsztat obowiązkowy dla każdego, kto pragnie przeżyć swoje życie odkrywając każdego dnia nowe możliwości.

*****

Kwestie organizacyjne:

Termin: 
Wariant godzinowy: 10.00-18.00
Cena: 290,-/osoba
Miejsce: Szczecin

Informacje dodatkowe: pozytywne nastawienie i wygodny strój

W cenie warsztatu materiały szkoleniowe, 'barek kawowy" i wspierająca atmosfera.

Kameralna grupa. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia tylko mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.