49056753 2161295564087746 2961689003553718272 nSoul story coaching

W naszym rozwoju emocjonalnym doświadczamy różnych poziomów zrozumienia i akceptacji tego, co w nas i w otaczającym nas świecie. I nawet jeśli bardzo się staramy, to lepsze rozumienie siebie i świata nie zawsze idzie w parze z odczuwaniem pełni i jedności ze sobą i światem.

Nasze ciała są tak zdominowane przez nas umysł, że brakuje w nich miejsca dla naszych dusz. Troszcząc się o sprawy materialne, utożsamiamy się tak bardzo z naszymi ciałami, że tracimy kontakt z duszą. Przeżywamy życie nie korzystając w pełni z naszego światła, praktycznie niezdolni do przywoływania dobrego samopoczucia, zdrowia czy dobrobytu. To dlatego doświadczamy wewnętrznego niepokoju z powodu odczuwanego bólu, cierpienia, rozczarowania i żalu. A to, czego tak naprawdę poszukujemy i potrzebujemy, to zespolenia ciała i ducha, by być całością, by zestroić siebie z własnym potencjałem.

Czasem, gdy jesteśmy sami odczuwamy, jakby nam czegoś brakowało, pomimo udanego życia osobistego i zawodowego. Wtedy nachodzi nas taka fala cichej desperacji – czego brakuje mi w życiu?! Doświadczamy swoich kolejnych „kiedy …” ( kiedy osiągnę coś, to będzie wspaniale) i owa wspaniałość okazuje się ulotną chwilą i wyznaczamy sobie kolejne „kiedy” i w zasadzie nic się nie zmienia.

Owa wspaniałość nie jest tym, co zdarza się w przyszłości, tylko wewnętrznym stanem bycia, który rozpoczyna się w nas. Kiedy przestaniemy czekać, aż coś się wydarzy, zakończy czy rozpocznie (schudnięcie, awans, nowa praca, wygrana w totka, znalezienie partnera…), wtedy zaczniemy żyć autentycznym i spełnionym życiem.

Wewnątrz każdego z nas istnieje święta i kochająca przestrzeń – najprawdziwsza esencja nas samych, która dysponuje wszystkim, czego potrzebujemy, by wzrastać w jedności ze sobą i światem. Dotarcie do tego miejsca w nas samych pozwoli odkryć autentyczne JA i jest w planach na wyjeździe majowym.

 

Ten wyjazd jest zaproszeniem do przekroczenia siebie w sobie, do przebudzenia się w świecie, który pragnie ujrzeć w nas to, co zostało uśpione przed laty – naszą wrażliwość i autentyczność.

 

Co dostaniesz ode mnie i czego doświadczysz dla siebie? Soul Story Coaching

Coaching – powszechnie rozumiany – skupia się na osiąganiu życiowych celów czy realizacji pewnych marzeń. Terapie natomiast mają na celu przede wszystkim emocjonalne uzdrowienie. I tym nie będziemy się zajmować. My będziemy doświadczać siebie w taki sposób, by połączyć się z mądrością własnej duszy, by oczyścić serce w takim stopniu, aby poczuć i usłyszeć własną duszę i jej opowieść. Soul Story Coaching to metoda służąca uporządkowaniu własnego wewnętrznego świata.

Ponieważ zrozumienie tego, kim jesteśmy, nie następuje dzięki opiniom drugiego człowieka, a dzięki wsłuchiwaniu się w siebie, skupimy się na głębokim doświadczaniu własnych odczuć i dzieleniu się wartościowymi refleksjami. Istotą poznawania siebie jest mówienie sobie prawdy o własnym życiu. Kiedy tego nie robimy, spada poziom naszej energii. To dlatego, że jesteśmy z sobą nieszczerzy, odczuwamy zmęczenie i doznajemy wypalenia.

Wizualizacje

Wizualizacja jest jednym ze sposobów zwiększania zdolności dostrzegania wewnętrznej obecności siebie samego. To wejście w kontakt ze światem własnych wyobrażeń, aby pobudzić nasz mózg do konstruowania nowych obrazów i zaangażować zmysły tak, aby powstała wizja tego, czego pragniemy dla siebie. Wizualizacja to proces „unowocześniania” naszego umysłu i uplastyczniania naszego mózgu.

Natura zaprogramowała nasz mózg tak, aby tzw. mózg stary wyłapywał wszelkie zagrożenia, aby chronić ciało przed wszelkim niebezpieczeństwem, zaś korę nową obdarowała radością, twórczością i innowacyjnością i dodała intuicję. Z tego powodu ludzkie życie przypomina często ścieranie się przeróżnych lęków z radością życia, któremu towarzyszą kłamstwa i fałsz, i to nie jest tym, czego oczekuje od nas nasza dusza. Dusza oczekuje prawdy.

 

Program Soul Story Coaching:

1. Historia, którą jestem.

2. Wartości, które odkrywam.

3. Wewnętrzna mądrość, którą zgłębiam.

4. Historia, którą się staję.

 

Poranne spotkania grupowe, będą wprowadzeniem do tematu, doświadczaniem go z poziomu duszy. Będą rozpoczynały się wizualizacją, by nawiązać więź z własną duszą, a następnie będzie praca i na jachcie i na plaży. Celem pracy z metaforą jest pozostawić Was z umysłem pełnych niedokończonych myśli i pytań bez odpowiedzi tylko po to, by podczas spacerów po urokliwej okolicy myśli dopowiadały się, a pytania dostawały właściwe odpowiedzi.

Popołudniowe spotkania będą miały charakter rozmów, z poziomu dzielenia się tymi refleksjami, które będą wzbogacać indywidualne odkrycia uczestników. W zależności od dnia – albo wygodnie na jachcie albo spacerkiem po plaży.

Wieczorna wizualizacja będzie miała na celu „uporządkowanie” doświadczeń i doznań, by w wieczornej medytacji zanurzyć się jeszcze bardziej w byciu Tu i Teraz.