Puntcum Photos Cards2

MASKI EGO, czyli rzecz o uciekaniu przed rzeczywistością. 

Żyjemy w czasach , w których zatrzymać się nie wypada, bo często traktowane jest to jako słabość i brak pomysłu na siebie. Skoro nie mamy odwagi się zatrzymać i stawić czoła rzeczywistości, to zaczynamy od niej uciekać, czyli nakładać maski, za którymi chowa się nasze ego. 


A ego to coś, co nie jest nami tylko iluzją o nas. Iluzją, którą stworzyliśmy sami na swój temat słuchając tego i wierząc w to, co mówią o nas inni. Bardzo też chcemy, aby inni mówili o nas dobrze. I gdy tak nie jest - cierpimy. 
Cierpimy też z innego powodu. Bardzo chcemy podkreślać znaczenie swojej osoby w różnych dziedzinach życia. Wynika to z tego, że wyrastaliśmy w atmosferze oczekiwań naszych bliskich wobec nas. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto jest po prostu lepszy...

Jeżeli czujesz, że:
- czasami miotasz się w swoim życiu, 
- obezwładnia Cię wewnętrzna niemoc,
- brak w nim jasno określonego kierunku,
- masz poczucie toczenia walki z życiem,
- dopadają Cię wątpliwości i bezradność,
- inni Cię nie rozumieją mimo Twoich starań,
- inni ludzie są po "tej drugiej" stronie,

to ten warsztat jest dla Ciebie.
Podczas warsztatu poprzyglądasz się swojemu ego, zrozumiesz mechanizm jego działania i znajdziesz sposób, by wzmocnić odważniej spojrzeć na własne życie. 

Aby wziąć w nim udział należy zgłosić swoje uczestnictwo mailowo.

Organizacyjnie:

- uczestnictwo - 210,-zł/osoba
- cena obejmuje materiały i tzw. "barek kawowy"
- kameralna grupa ok. 8 osób
- 3 godziny doświadczania siebie w atmosferze metafory Points Of You®, coachingu, zabawy i relaksacyjnej wizualizacji,
- zgłoszenia mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Na Kołłątaja, ul. Kołłątaja 23/1, godz. 17.30-21.00

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

szlakiem wartosci

Ten warsztat to unikalne i niepowtarzalne doświadczenie wewnętrznej transformacji. Starannie dobrane metody, coaching grupowy, fototerapia, medytacja i ćwiczenia w terenie pozwolą Ci zmienić swoje myślenie na bardziej wspierające. To spotkania ze sobą, aby lepiej się poznać, zrozumieć i wyzwolić z wyidealizowanego obrazu samego siebie, by poznać esencję tego, kim się naprawdę jest. Zmiana wewnętrzna jest dynamicznym procesem. Dlatego pracując w różnych miejscach, w pomieszczeniu i na łonie przyrody, będziemy wpływać na to, aby nasz umysł porzucił stare schematy myślowe i otworzył się na zupełnie nową perspektywę.

  

Warsztat składa się z kilku modułów:
Samopoznanie – mój autoportret
Introspekcja – poznawanie i doświadczanie wizualizacji i medytacji
Emocje – poznanie mechanizmu oddziałania emocji na zachowania i tworzenie przekonań
Myślenie pytaniami – pytania sięgające zasobów a pytania skłaniające do wymówek

 

Aby zmiana była skuteczna i trwała, będziemy doświadczać siebie w różnych sytuacjach:
Spacer z przekonaniami
Spacer z marzeniami
Medytacje o wschodzie i zachodzie słońca

Podczas warsztatu EMOCJONALNA ODNOWA:
- lepiej poznasz siebie;
- pogłębisz relację z samym sobą;
- odkryjesz swoje wartości i wzmocnisz swoją pewność siebie;
- podniesiesz swój codzienny poziom energii;
- bardziej docenisz to, kim jesteś i co już masz w życiu.

 

Pracujemy z wykorzystaniem procesów uważności, fototerapii, storytellingu, wizualizacji i metafory. Otoczenie i przyroda oraz odpowiednio dobrane procesy coachingowe będą zaproszeniem do odnajdywania inspiracji osobistych, własnych skojarzeń i odpowiedzi na nurtujące pytania.


EMOCJONALNA ODNOWA to trening przemiany osobistej, odkrywanie swoich mocnych stron oraz wewnętrznej drogi do własnej tożsamości, harmonii i spełnienia. To zaproszenie do poszukiwania odpowiedzi, czym jest indywidualne poczucie szczęścia i jakie drogi do niego prowadzą. To doskonała możliwość, by w przyjaznej atmosferze rozprawić się z tym, co wydaje się ograniczające i trudne. Nowe pomysły na siebie staną się strategią sukcesu.

 

Podsumowując, to 3 dni, po których urośniesz mentalnie, wypiękniejesz wewnętrznie i odważysz się stawiać własne granice.

 

Organizacyjnie:
- termin: 
- miejsce: Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy, ul. Sportowa 1 w Choszcznie
- inwestycja: 920,-zł/osoba (warsztaty, 2 noclegi, wyżywienie)
- bardzo kameralna grupa – obowiązuje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki;
- zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w mailu zwrotnym szczegóły dotyczące płatności)

Zapraszam

 

Czyli jak definiuję swoje życie prywatne i zawodowe?

„Nie pytaj, czego świat potrzebuje; spytaj sam siebie, co sprawia, że ożywasz.
A potem idź i rób to. Ponieważ świat potrzebuje ludzi, którzy ożywają.”
–Neha Nangia

szlakiem wartosciWszyscy wyrastaliśmy w kulturze negatywnego narzekania, w której narzucano nam tzw. ‘właściwy tok rozumowania’ i uczono zależności od ‘systemu’. Wymagano przyswajania wybranej wiedzy i odpowiadania na zadawane pytania. Systemami edukacyjno-wychowawczymi tłamszono w nas ciekawość ludzi i świata oraz naturalną potrzebę doświadczania siebie. Jednak w głębi każdego człowieka tętnią zapomniane potrzeby i wartości. Dlatego to, co słyszymy, porządkujemy zgodnie z tym, co to dla nas oznacza. Często słuchamy skupieni na sobie, myśląc, jaki to ma na nas wpływ. Zdecydowanie rzadziej mamy odwagę o tym powiedzieć.

SZLAKIEM POTRZEB I WARTOŚCI to inspirujący warsztat coachingowy, który pobudzi w Tobie motywację, przybliży zasady wewnętrznego przywództwa, które budują autorytet, wzmacniają relacje z otoczeniem oraz rozwijają efektywność osobistą. Nie można zmienić tego, co było, ale można zrozumieć, dlaczego tak się wydarzyło i czego miało to nauczyć. Gdy nauczysz się zauważać to, co Cię wzmacnia i motywuje do działania, gdy zaczniesz koncentrować się na przyszłych możliwościach, zamiast na tworzeniu przeszkód, staniesz się wspierającym siebie i swoich bliskich człowiekiem. Zostaniesz przyjacielem a nie kontrolerem jakości zachowań.

SZLAKIEM POTRZEB I WARTOŚCI to 2 dni odkrywania siebie, określania swoich potrzeb, krystalizowania swoich wartości oraz odkrywania własnych możliwości. Prawdziwa siła życia tkwi w zadawaniu sobie właściwych pytań. Odpowiedź dotyczy drogi, którą masz za sobą, pytania wyznaczają kierunek dalszej. Ta dalsza droga może być udręką z chwilami szczęścia lub naturalnym stanem przepływu od jednego doświadczenia do kolejnego, podczas którego odkrywasz siebie i uczysz się siebie. Lepiej poznając siebie, wchodzisz w swój wewnętrzny krajobraz i przejmujesz pełną kontrolę nad procesami samopoznania. Dopóki żyjesz tylko tym, co poza Twoim wnętrzem, jesteś niczym mityczny król Midas, który pragnie złota. Gdy zaczynasz żyć tym, co w Tobie, dowiadujesz się, jak możesz to złoto właściwie wykorzystać i co warto zrobić w związku z tym.

Wszystko, co tworzymy w swoim życiu jest wynikiem tego, w jakiego siebie uwierzyliśmy. W jakiego siebie uwierzyłeś? W jakie ‘prawdy życiowe’ uwierzyłeś? Skąd płynie ta wiara – z serca pełnego miłości czy z głowy ogarniętej narzuconymi w dzieciństwie przekonaniami i przesiąkniętej nieużytecznymi już stereotypami? Rozwikłaj tę zagadkę i poznaj prawdę o sobie.

Zapraszam Cię na warsztat odkrywania siebie i swoich wartości, podczas którego:
- nazwiesz i zrozumiesz swoje życiowe potrzeby;
- określisz swoją wizję i misję dzięki ważnym dla Ciebie wartościom;
- zmienisz nastawienie do siebie i własnego życia;
- otworzysz się nowe możliwości.

Każdy dzień to spotkanie ze sobą i odkrywanie własnego potencjału podczas porannych medytacji, warsztatów, wizualizacji i pracy indywidualnej.

Warsztat kładzie nacisk przede wszystkim na to, aby każdy uczestnik skupił się na własnym, wewnętrznym doświadczaniu siebie. Coachingowy charakter pozwala na to, aby proces odkrywania własnego potencjału przebiegał bardzo indywidualnie, z zachowaniem własnej przestrzeni i niezbędnej wygody. Metafora, fototerapia, medytacja, wizualizacja to doskonałe narzędzia do pracy nad własną osobowością. 


*****

Kwestie organizacyjne:
Proponowany termin: 
Cena: 425,-/osoba
Grupa:8 osób

 

Informacje dodatkowe: wygodny strój
Zapisy mailowo lub telefonicznie
W cenie warsztatu nocleg, materiały szkoleniowe, barek kawowy i przekąski.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

budowla na wzgórzu

Przy drzwiach do większości buddyjskich świątyń stoją posągi demonów. Żeby przekroczyć próg świętej przestrzeni, trzeba przejść między nimi, ponieważ każdy człowiek, który pragnie prowadzić wolne życie, musi uporać się z licznymi demonami wewnątrz siebie – lęku, agresji, pokus, nienawiści, tęsknoty, straty czy zagubienia. Nie można przejść obok nich obojętnie. Im bardziej je lekceważymy, tym mocniej na nas napierają, osaczają, by zamknąć nas we własnych przekonaniach na temat życia w szczęściu.


Demony to nasze obsesje, choroby, obniżony nastrój i uzależnienia, z którymi prowadzimy ciągłe walki, które przeważnie przegrywamy… Ile można walczyć? Ile przegrywać? Najwyższy czas zacząć żyć!


Z MIŁOŚCIĄ DO LĘKÓW to inspirujący warsztat coachingowy rozwijający inteligencję emocjonalną i umiejętność radzenia sobie ze stresem i wypaleniem życiowym. To wysokiej klasy trening intensywnego budowania pewności siebie i wzmacniania miłości do siebie i własnego życia. Uelastycznianie własnego stylu komunikowania się z sobą, to doskonały sposób poprawiana relacji z ludźmi ze swojego otoczenia. Dzięki głębokiej pracy transformującej stare przekonania na nowe, zauważalne staną się zmiany w sposobie myślenia o sobie i swoich możliwościach.

Każdy człowiek próbuje się odnaleźć w świecie, który pędzi za wszystkim, narzuca styl życia, wyznacza wzorce i zasypuje tandetą. To niełatwe zadanie i duże wyzwanie. Jak żyć, by cieszyć się życiem?


Warsztat kładzie nacisk przede wszystkim na to, aby każdy uczestnik skupił się na własnym, wewnętrznym doświadczaniu siebie, odkrywaniu w sobie tych wartości, które wzmocnią go w radzeniu sobie z własnymi lękami. Lęki, to te aspekty naszego życia, których wartości nie doceniamy. Walcząc z nimi, uciekając przed nimi odbieramy sobie szansę poznania własnego potencjału i dotarcia do sedna własnej tożsamości.

Podczas trzech dni:
- lepiej poznasz siebie i swoje lęki;
- zrozumiesz znaczenie własnych lęków;
- stworzysz swoją własną metodę radzenia sobie z lękami;
- pogłębisz relację z samym sobą;
- odkryjesz swoje wartości i wzmocnisz swoją pewność siebie;
- podniesiesz swój codzienny poziom energii;
- bardziej docenisz to, kim jesteś i to, co już posiadasz w życiu.

Metody, których doświadczysz podczas warsztatów, będą miały kluczowe znaczenie dla kreowania postawy osoby zafascynowanej własnym życiem i pracą. Coachingowy charakter pozwoli na to, aby proces odkrywania własnego potencjału przebiegał bardzo indywidualnie, z zachowaniem własnej przestrzeni i niezbędnej wygody. Minimum teorii a maximum indywidualnego doświadczania. Metafora, wizualizacja to doskonałe narzędzia do pracy nad własną osobowością. Uczestnicy doświadczą też głębokich refleksji płynących z inspirujących historii oraz pracy z obrazami wg metody Points Of You®.

Podsumowując, to 3 dni, po których urośniesz mentalnie, wypiękniejesz wewnętrznie i odważysz się stawiać granice własnym lękom.

Organizacyjnie:

- termin: 
- miejsce: Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy, ul. Sportowa 1 w Choszcznie
- inwestycja: 920,-zł/osoba (materiały, 2 noclegi i wyżywienie)
- bardzo kameralna grupa – obowiązuje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki;
- zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w mailu zwrotnym szczegóły dotyczące płatności)
- wystawiam faktury

 

Zapraszam 

 

 

POINTS OF YOU® to wyjątkowa metoda wykorzystująca obraz i opowieść do pogłębiania wiedzy o sobie i o otaczającym świecie. Ten warsztat adresowany jest do osób pragnących świadomie tworzyć swoje życie, które poszukują nowego spojrzenia na własną historię, którzy chcą czerpać ze swoich zasobów, którzy chcą żyć własnym życiem i tworzyć relacje oparte na zrozumieniu i akceptacji. Żywoty innych jak najbardziej mogą być inspiracją do zmian, do działania. Jednak to nasze własne zasoby dają nam energie do zmian, do działania. Podczas warsztatu nauczsz się jak wykorzystywać w swoim życiu siłę opowieści i obrazu, poznasz moje autorskie spojrzenie na budowanie relacji i jak wykorzystywać metodologię Points Of You® oraz doświadczysz dobrodziejstw wizualizacji. Pracując z ludźmi potrzebujemy inspiracji, by wzbogacać swój warsztat o nowe metody pracy, nowe metody doświadczania, nowe metody towarzyszenia klientom w ich procesie zmian.

Dodatkowo, jeżeli jesteś akredytowanym coachem ICF, uzyskasz 20,25 ICF CCEU, niezbędnych do przedłużenia akredytacji.

 

Zacznij od siebie, poczuj swoją siłę i daj się porwać własnemu życiu. Twoje życie to Twój najlepszy przyjaciel. Jeśli odbierasz je inaczej, to tylko dlatego, że usiłujesz włożyć własne życie w przyciasne dla niego opinie i przekonania innych ludzi i żyć tak, jak inni chcą, a nie tak, jak Ty chcesz. Twoje życie należy do Ciebie i chce dawać Tobie to, czego Ty naprawdę potrzebujesz, a nie to, czego oczekują od Ciebie, a przede wszystkim dla siebie, inni.

mypowerMY POWER, MY FLOW, MY LIFE to inspirujący warsztat coachingowy rozwijający efektywność osobistą, który pomoże Tobie odszukać prawdę o sobie, wyciszyć się i zobaczyć, co jest w umyśle. Poza zasięgiem otoczenia spotkasz się z samym sobą i własną duszą. Nauczysz się zauważać to, co Cię wzmacnia, motywuje, raduje i relaksuje.

MY POWER, MY FLOW, MY LIFE to trzy dni doświadczania siebie, odkrywania swojej autentyczności i intensywnej pracy nad wzmacnianiem poczucia własnej wartości, która w dużym stopniu pogłębi Twoją refleksję na temat relacji, które tworzysz nie tylko z innymi, ale też i z sobą. Zacznij od siebie, poczuj swoją siłę i odkryj swój potencjał.

Wszystko, co tworzymy w swoim życiu jest wynikiem tego, w jakiego siebie uwierzyliśmy. Dążymy do szczęścia, choć nie bardzo wiemy, czego mamy się po tym szczęściu spodziewać. Opieramy sią zmianom lub poddajemy się im bezwolnie, nie myśląc o tym, jakie lekcje niosą zmiany. Chcemy być witalni i pełni wigoru, nie przywiązując uwagi do tego, czym jest energia życiowa.

Sprecyzuj do czego dążysz, czy warto się opierać i jak chcesz się czuć. Daj się porwać własnemu życiu. Życie jest czymś więcej, niż sumą minionych wydarzeń. Życie to możliwości, które możesz odkryć je w sobie. A zatem zamiast podążać za jakimś wizerunkiem szczęścia, jakąś wyczekiwaną zmianą czy jakimiś wytycznymi dobrego samopoczucia, odkryj w sobie swoją:

- tożsamość szczęścia, czyli jak być sobą i nie udawać nikogo;
- tożsamość zmiany, czyli jak być sobą i działać z pasją;
- tożsamość energii, czyli jak być sobą i żyć w harmonii ciała i umysłu.

 

Adresatem tego warsztatu jest każdy, kto:
- jest zainteresowany zgłębianiem wiedzy o sobie i chce poznać swój potencjał
- chce pogłębić relacje z samym sobą i wzbogacić swoje relacje z innymi
- pracuje z ludźmi i chce wzbogacić swoje umiejętności interpersonalne.
- a w szczególności zawody pracujące na zasobach ludzkich: coachowie, trenerzy, nauczyciele, menadżerowie.

Warsztat skierowany na rozwój kluczowych kompetencji coachnigowych ICF:

- budowanie zaufanie i poczucia bezpieczeństwa klienta 
- obecność coachingowa
- aktywne słuchanie 
- pytania sięgające sedna
- bezpośrednia komunikacja
- budowanie świadomości
- planowanie i wytyczanie celów

DZIĘKI WARSZTATOWI ZYSKUJESZ 20,25 ICF CCEU - PUNKTY WAŻNE DLA ODNAWIANIA AKREDYTACJI ICF.

Cele:
- wzmocnisz własnej osobowości poprzez zrozumienie własnego potencjału, odnajdywanie się w procesie zmian i zarządzanie własną energią;
- zmienisz nastawienie do siebie i własnego życia poprzez dostrzeganie szczęścia w tym, co nas spotyka;
- otworzysz się na zmianę i nauczysz się dostrzegać w niej nowe możliwości, ponieważ jest to najlepszy nauczyciel;
- poznasz źródła własnej energii życiowej, co pozwoli na lepsze radzenie sobie z negatywnymi myślami i głębsze doświadczanie swojej osobowości.

Podczas warsztatu dowiesz się:
- czym jest metoda Points Of You®
- jak używać metafory i obrazu w pracy z ludźmi
- w jaki sposób odbierasz rzeczywistość
- jak definiujesz siebie i swoje potrzeby

Zadaj sobie pytanie, czy ten moment i to miejsce, w którym jesteś dzisiaj, wydobędą z Ciebie to, co masz najlepszego? Jeśli nie, to wyrusz w drogę. To dobry czas.

PROGRAM:

Dzień 1 – Tożsamość Szczęścia – źródło siły

1. Mój potencjał, czyli co już posiadam i czego potrzebuję, by odczuwać szczęście?
2. Odkrywanie własnej definicji szczęścia.
3. Moja historia – co w niej takiego pięknego, budującego, wzmacniającego.

Dzień 2 – Tożsamość zmiany – źródło przepływu

1. Strefa komfortu, czyli co mnie powstrzymuje przed zmianą.
2. Przeszłość ma znaczenie, ale to przyszłość ma możliwości.
3. Zmiana to 80% po co?, 10% czym i 10% jak?

Dzień 3 – Tożsamość energii – źródło życia

1. Energia życiowa walutą żywotności.
2. Relaksacja a ładowanie energii, odczuwanie szczęścia i odnajdywanie się w procesie zmian.
3. Moja opowieść – kogo odnalazłam w sobie, jaki potencjał odkryłam?

 

Historia człowieka i świata to obrazy i opowieści, które są wspaniałym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wszystko, co wokół nas to wskazówki. Każdy obraz, zdjęcie, film, sytuacja, człowiek to potencjalna ścieżka dostępu do siebie samego; to odkrywanie, co w danej sprawie mam do zrobienia u siebie. Śladem wielkich nauczycieli, którzy nauczali poprzez opowieści, zapraszam na wyjątkowe spotkanie z obrazem, metaforą, wizualizacją i inspirującymi przypowieściami. Pobudź swoją kreatywność, wzmocnij swój umysł, otwórz swoje serce. Nabierz siły, aby płynąć z nurtem własnego życia. Warsztat kładzie nacisk przede wszystkim na to, aby każdy uczestnik skupił się na własnym, wewnętrznym doświadczaniu siebie. Coachingowy charakter pozwala na to, aby proces odkrywania własnego potencjału przebiegał bardzo indywidualnie, z zachowaniem własnej przestrzeni i niezbędnej wygody. Minimum teorii a maximum pracy indywidualnej i grupowej. Metafora, storytellingwizualizacja to doskonałe narzędzia do pracy nad własną osobowością. Uczestnicy doświadczą też głębokich refleksji płynących z inspirujących historii oraz pracy z obrazami wg metody Points Of You®.

To, co odkryjesz w sobie dzięki nowym ćwiczeniom, z powodzeniem będziesz mógł wykorzystywać w pracy z drugim człowiekiem przy wzmacnianiu jego osobowości czy przy budowaniu i wzmacnianiu zespołów.

*****
Kwestie organizacyjne:

Termin: 
Wariant godzinowy: piątek - niedziela 10.00 - 18.00
Grupa: do 8 uczestników 
Cena: 1010,-zł/osoba
Miejsce: DwuKropek TrzyKropki, Warszawa, ul. Boya Żeleńskiego 4/12
W cenie warsztatu barek kawowy, przekąski i materiały

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.