„Nie musisz przepraszać za to, że jesteś nadzwyczajna, utalentowana, wspaniała, bogata czy inteligentna. Twój sukces nikomu niczego nie odbiera. Przeciwnie. Zwiększa możliwości, że inni też go osiągną. Pieniędzmi zawsze możesz wesprzeć potrzebujących, radością podzielić się, a miłością obdarzyć innych. Udawanie, że jesteś mniej wspaniała, niż jesteś, niczemu i nikomu nie służy.”

Marianne Williamson „Wartość kobiety”

 

wrazliwaW swoim życiu bardzo często natrafiamy na ściany. Są takie, które nas blokują, ograniczają i zamykają jak w klatce oraz takie, od których się odbijamy. Wśród budowniczych tych ścian znajdują się samo życie, inni ludzie a najczęściej my sami. Niewielu z nas wie, jak się przez nie przebić, jak je ominąć, pokonać, zburzyć czy po prostu uwolnić.
Mnie życie zamknęło na długo w tzw. 4 ścianach własnych przekonań utkanych z przekonań innych ludzi. Po uwolnieniu się nie było wcale łatwo – chcąc działać, być sobą, realizować swoje marzenia często, zbyt często zderzałam się ze ścianą ludzkich przekonań, krytyki, opinii czy pretensji. Przyglądając się życiu szybko zrozumiałam, że to, co ja przeżywałam i czego doświadczałam, jest bliskie wielu kobietom.
Stawanie się wrażliwą, z charakterem i szczęśliwą to ogromny proces, w którym o miejsce do tytułu „najważniejsze w życiu” rywalizują potrzeba zmian, wewnętrzne opory i konflikty oraz wizje siebie w przyszłości. To proces kilkukrotnej zmiany kierunków i pomysłów na życie. A definiuje nas to, jak radzimy sobie z naszymi ścianami. To jak interpretujemy daną sytuację w ogromny sposób wpływa na nasze emocje i zdolność poradzenia sobie z sytuacją. Jeśli nie zauważasz problemów, to czasami uda się je ominąć, ale czasami one będą rosły. Budulcem dla ściany jest nasza ignorancja.
Ten warsztat to zbiór skutecznych i sprawdzonych metod, które pozwalają odnaleźć własną drogę do własnej autentyczności. Warsztat przybliża do siebie samej i do swoich wartości, które nadają życiu sens, gdyż okazuje się, że:
- wrażliwość to nie słabość, tylko niezbędny wskaźnik poziomu autentyczności;
- charakter nie jest zarezerwowany tylko dla silnych i przebojowych – to diament, który trzeba oszlifować;
- szczęście to nie fart tylko umiejętność, której można się nauczyć.
Ten warsztat wyłaniał się na przestrzeni kilku lat z wielu innych warsztatów i spotkań indywidualnych oraz pracy nad sobą i jest esencją poznawania siebie i uczenia siebie, jak być wrażliwą, z charakterem i szczęśliwą. To, o czym warsztat opowiada i czego uczy, jest decydujące dla każdej kobiety zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, by budować pełniejsze relacje z samą sobą i z innymi, oparte o empatię i autentyczność.
3 godziny, dzięki którym zmienisz optykę postrzegania siebie i otaczającego Cię świata. Od jednych nauczysz się myśleć pozytywnie i motywować się.

Ode mnie nauczysz się jak w momentach, gdy nastawienie, uśmiech i motywacja nie wystarczają, z większą lekkością, luzem a przede wszystkim z wewnętrznym spokojem reagować na to, co przed nami wyrasta i jak sobie z tym radzić.

Organizacyjnie:
- uczestnictwo - 120,-zł/osoba
- cena obejmuje materiały i tzw. "barek kawowy"
- kameralna grupa
- 3 godziny doświadczania siebie w atmosferze metafory Points Of You®, coachingu, zabawy i relaksacyjnej wizualizacji,
- zgłoszenia mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

48369154 2260933163919354 1777531816710766592 n

Warsztat Lazurowa Strefa Zen to 6 dni odkrywania siebie z perspektywy ciała i duszy. Intencją odkrywania siebie jest uwalnianie napięć emocjonalnych i fizycznych. Pomocne w tym będą joga, soul-story coaching, medytacje, wizualizacje oraz aktywności turystyczne.

Plan wyprawy jest tak pomyślany, by każda chwila była wyjątkowym przeżyciem, a praca w kameralnej grupie dawała poczucie wyjątkowości przeżyć, gwarancję indywidualnego podejścia i zapewniała atmosferę pełnej otwartości w przyjacielskim gronie.

Zakwaterowanie na jachcie i schodzenie na ląd ma ogromne metaforyczne znaczenie wychodzenia poza własną strefę komfortu. Ponadto zajęcia na jachcie będą komponowały się z zajęciami na lądzie, co mocno przebuduje szlaki neuronalne naszych mózgów.

W pracy nad ciałem i duchem ogromne znaczenie ma wyżywienie. Zdrowe przekąski oraz posiłki właściwe będziemy przygotowywać wspólnie, aby w ten sposób dzielić się tym, co w nas najlepsze – intencją miłości.

Celem wyjazdu jest oderwanie się od codzienności i pozwolenie sobie na zmianę perspektywy postrzegania siebie w relacjach ze sobą i z innymi. Dlatego tam, gdzie inny klimat, na jachcie i w grupie życzliwych osób. Codziennie doświadczysz nowych miejsc, nowych widoków przepełnionych kolorem turkusu, zieleni oraz dotykiem słońca na ciele.

Przebywanie na jachcie to momenty, w których czas płynie inaczej, umysł w naturalny sposób zwalnia i wchodzi w taki stan świadomości, który podnosi witalność.

 

Jeśli zauważasz, że:

- Twoje wewnętrzne rozbicie przybiera rozmiary chaosu i chcesz poskromić swoje emocje, nawyki i przekonania;

- codzienność coraz bardziej staje się źródłem Twoich wewnętrznych lęków, napięć i niepokojów;

- tkwisz w schematach, które Cię usztywniają;

- chcesz doświadczyć czegoś innego;

- potrzebne są Tobie proste metody pracy z ciałem i umysłem, z którymi będziesz mogła pracować samodzielnie,

to ten warsztat jest dla Ciebie.

 

Proces uwalniania się od wewnętrznych napięć jest efektywniejszy, gdy pracę mentalną łączy się z odkrywaniem nowych miejsc. Dlatego, aby zmiana była skuteczna, dużą część podróży spędzimy delektując się pięknymi widokami z jachtu oraz spacerami po wybrzeżach Costa Bravy w Hiszpanii, które swoim urokiem inspirują do spojrzenia na swoje życie z innej perspektywy.

„Slow travel” to motto tej wyprawy, gdyż zamiast zaliczania kolejnych atrakcji turystycznych, będziemy delektować się otaczającymi nas widokami z jachtu i z lądu oraz raczyć się będziemy odkryciami z podróży do wnętrza naszych ciał, dusz i umysłów.

Tylko harmonia pomiędzy ciałem, duchem i umysłem pozwala na zachowanie naturalnej witalności i w naturalny sposób stawiać czoła wyzwaniom życiowym bez nadmiernego obciążania się stresem.

 

Lazurowa Strefa Zen to warsztat, który pokaże Tobie, jak uwalniać się od emocjonalnych obciążeń i blokad na poziomie ciała, duszy i umysłu.

Wszystkie przeżywane przez nas emocje „przyklejają się” do naszego ciała, co na przestrzeni lat obciąża je i usztywnia. To w głównej mierze lęk przed odrzuceniem, wstyd, poczucie winy oraz złość
i frustracja.

Przez cały czas, a najbardziej w dzieciństwie, nabywamy wiele ograniczających nas programów mentalnych, które na poziomie umysłu tworzą w nas przekonania typu „Nie jestem wystarczająco dobra, by…”

Negatywne przekonania są przyczyną zwątpienia w siebie, co na poziomie duszy prowadzi do kryzysu wartości i utraty poczucia sensu.

Praca zintegrowana na trzech poziomach – ciała, duszy i umysłu – pozwala na doświadczanie najważniejszych życiowych wewnętrznych transformacji. Holistyczne podejście do życia, jako jedyne zgodne z naturą, znane było już w Starożytności. Chwilowo zapomniane w okresie empiryzmu i tzw. kultury zachodniej, jest esencją tego warsztatu.

 

Metody pracy z ciałem oparte są o codzienna medytację i praktykę jogi, które mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i relaks naszego ciała.

Metody pracy z duszą opierać się będą o wizualizacje i medytacje, dzięki którym wyciszysz swój umysł i nawiążesz głębszy kontakt z samym sobą.

Metody pracy z umysłem opierać się będą o pracę z metaforą, dzięki której będziesz wychodzić poza własne schematy myślowe i trafniej rozpoznawać swoje prawdziwe potrzeby i pragnienia. Dzięki warsztatowi poznasz, ale też lepiej zrozumiesz najważniejsze części swojej osobowości i nauczysz się z nimi rozmawiać.

Program wyjazdu jest tak pomyślany, aby wspierać każdego w jego procesie zmian zarówno podczas pracy grupowej, jak i rozmów indywidualnych w czasie wolnym.

 

Nad przebiegiem zajęć będą czuwać:

- Agata Surdy, certyfikowany nauczyciel jogi, pasjonatka jogi,

- Małgorzata Krawczak, coach, mentor i pasjonatka odkrywania piękna ludzkich osobowości.

Obie prowadzące posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej i będą dostępne przez cały czas wyjazdu.

Zajęcia, zgodnie z zasadą Pareto, to 20% niezbędnych treści i 80% doświadczania siebie.

Czas wolny zgodnie z tym, co w duszy zagra.

 

Cel wyprawy: wybrzeże Hiszpani i północne okolice Costa Brawy

Czas trwania : 6 dni

Początek wyprawy : 1 maja 2019

Koniec wyprawy: 6 maja 

Koszt wyprawy : 5599 zł

 

Wyruszając z nami w podróż jachtem otrzymujesz:

- 5 noclegów na jachcie w kajutach dwuosobowych z łazienką

- częściowe wyżywienie 5 śniadań i 5 kolacji oraz dwa lunche

- napoje, serwis kawowy i zdrowe przekąski

- transfer z lotniska do portu i z portu na lotnisko

- udział w zajęciach jogi i medytacji

- udział w sesjach soul story coachingu i relaksujących wizualizacjach

- opieka sternika

- atrakcje na jachcie, narty wodne, dmuchane poduchy, motorówka. 

 

We własnym zakresie:

- dojazd do Berlina i z powrotem

- przelot Berlin Barcelona , Barcelona - Berlin

- wyżywienie poza wymienionym czyli 3 lunche na ladzie podczas zwiedzania wybrzeży Hiszpanii

- ubezpieczenia podróżnego

 

Zapisz się na Lazurowa Strefa Zen w Hiszpanii 1-6.05.2019

Pozostało 3 z 6 miejsc.

 

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy kierować pod adres mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Lazurowa strefa zen”.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem tel: 609606809.

 

Do zobaczenia!

Pozdrawiamy ciepło

Agata i Małgosia

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

szlakiem wartosci

Ten warsztat to unikalne i niepowtarzalne doświadczenie wewnętrznej transformacji. Starannie dobrane metody, coaching grupowy, fototerapia, medytacja i ćwiczenia w terenie pozwolą Ci zmienić swoje myślenie na bardziej wspierające. To spotkania ze sobą, aby lepiej się poznać, zrozumieć i wyzwolić z wyidealizowanego obrazu samego siebie, by poznać esencję tego, kim się naprawdę jest. Zmiana wewnętrzna jest dynamicznym procesem. Dlatego pracując w różnych miejscach, w pomieszczeniu i na łonie przyrody, będziemy wpływać na to, aby nasz umysł porzucił stare schematy myślowe i otworzył się na zupełnie nową perspektywę.

  

Warsztat składa się z kilku modułów:
Samopoznanie – mój autoportret
Introspekcja – poznawanie i doświadczanie wizualizacji i medytacji
Emocje – poznanie mechanizmu oddziałania emocji na zachowania i tworzenie przekonań
Myślenie pytaniami – pytania sięgające zasobów a pytania skłaniające do wymówek

 

Aby zmiana była skuteczna i trwała, będziemy doświadczać siebie w różnych sytuacjach:
Spacer z przekonaniami
Spacer z marzeniami
Medytacje o wschodzie i zachodzie słońca

Podczas warsztatu EMOCJONALNA ODNOWA:
- lepiej poznasz siebie;
- pogłębisz relację z samym sobą;
- odkryjesz swoje wartości i wzmocnisz swoją pewność siebie;
- podniesiesz swój codzienny poziom energii;
- bardziej docenisz to, kim jesteś i co już masz w życiu.

 

Pracujemy z wykorzystaniem procesów uważności, fototerapii, storytellingu, wizualizacji i metafory. Otoczenie i przyroda oraz odpowiednio dobrane procesy coachingowe będą zaproszeniem do odnajdywania inspiracji osobistych, własnych skojarzeń i odpowiedzi na nurtujące pytania.


EMOCJONALNA ODNOWA to trening przemiany osobistej, odkrywanie swoich mocnych stron oraz wewnętrznej drogi do własnej tożsamości, harmonii i spełnienia. To zaproszenie do poszukiwania odpowiedzi, czym jest indywidualne poczucie szczęścia i jakie drogi do niego prowadzą. To doskonała możliwość, by w przyjaznej atmosferze rozprawić się z tym, co wydaje się ograniczające i trudne. Nowe pomysły na siebie staną się strategią sukcesu.

 

Podsumowując, to 3 dni, po których urośniesz mentalnie, wypiękniejesz wewnętrznie i odważysz się stawiać własne granice.

 

Organizacyjnie:
- termin: 
- miejsce: Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy, ul. Sportowa 1 w Choszcznie
- inwestycja: 920,-zł/osoba (warsztaty, 2 noclegi, wyżywienie)
- bardzo kameralna grupa – obowiązuje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki;
- zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w mailu zwrotnym szczegóły dotyczące płatności)

Zapraszam

 

Puntcum Photos Cards2

MASKI EGO, czyli rzecz o uciekaniu przed rzeczywistością. 

Żyjemy w czasach , w których zatrzymać się nie wypada, bo często traktowane jest to jako słabość i brak pomysłu na siebie. Skoro nie mamy odwagi się zatrzymać i stawić czoła rzeczywistości, to zaczynamy od niej uciekać, czyli nakładać maski, za którymi chowa się nasze ego. 


A ego to coś, co nie jest nami tylko iluzją o nas. Iluzją, którą stworzyliśmy sami na swój temat słuchając tego i wierząc w to, co mówią o nas inni. Bardzo też chcemy, aby inni mówili o nas dobrze. I gdy tak nie jest - cierpimy. 
Cierpimy też z innego powodu. Bardzo chcemy podkreślać znaczenie swojej osoby w różnych dziedzinach życia. Wynika to z tego, że wyrastaliśmy w atmosferze oczekiwań naszych bliskich wobec nas. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto jest po prostu lepszy...

Jeżeli czujesz, że:
- czasami miotasz się w swoim życiu, 
- obezwładnia Cię wewnętrzna niemoc,
- brak w nim jasno określonego kierunku,
- masz poczucie toczenia walki z życiem,
- dopadają Cię wątpliwości i bezradność,
- inni Cię nie rozumieją mimo Twoich starań,
- inni ludzie są po "tej drugiej" stronie,

to ten warsztat jest dla Ciebie.
Podczas warsztatu poprzyglądasz się swojemu ego, zrozumiesz mechanizm jego działania i znajdziesz sposób, by wzmocnić odważniej spojrzeć na własne życie. 

Aby wziąć w nim udział należy zgłosić swoje uczestnictwo mailowo.

Organizacyjnie:

- uczestnictwo - 210,-zł/osoba
- cena obejmuje materiały i tzw. "barek kawowy"
- kameralna grupa ok. 8 osób
- 3 godziny doświadczania siebie w atmosferze metafory Points Of You®, coachingu, zabawy i relaksacyjnej wizualizacji,
- zgłoszenia mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Na Kołłątaja, ul. Kołłątaja 23/1, godz. 17.30-21.00

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

budowla na wzgórzu

Przy drzwiach do większości buddyjskich świątyń stoją posągi demonów. Żeby przekroczyć próg świętej przestrzeni, trzeba przejść między nimi, ponieważ każdy człowiek, który pragnie prowadzić wolne życie, musi uporać się z licznymi demonami wewnątrz siebie – lęku, agresji, pokus, nienawiści, tęsknoty, straty czy zagubienia. Nie można przejść obok nich obojętnie. Im bardziej je lekceważymy, tym mocniej na nas napierają, osaczają, by zamknąć nas we własnych przekonaniach na temat życia w szczęściu.


Demony to nasze obsesje, choroby, obniżony nastrój i uzależnienia, z którymi prowadzimy ciągłe walki, które przeważnie przegrywamy… Ile można walczyć? Ile przegrywać? Najwyższy czas zacząć żyć!


Z MIŁOŚCIĄ DO LĘKÓW to inspirujący warsztat coachingowy rozwijający inteligencję emocjonalną i umiejętność radzenia sobie ze stresem i wypaleniem życiowym. To wysokiej klasy trening intensywnego budowania pewności siebie i wzmacniania miłości do siebie i własnego życia. Uelastycznianie własnego stylu komunikowania się z sobą, to doskonały sposób poprawiana relacji z ludźmi ze swojego otoczenia. Dzięki głębokiej pracy transformującej stare przekonania na nowe, zauważalne staną się zmiany w sposobie myślenia o sobie i swoich możliwościach.

Każdy człowiek próbuje się odnaleźć w świecie, który pędzi za wszystkim, narzuca styl życia, wyznacza wzorce i zasypuje tandetą. To niełatwe zadanie i duże wyzwanie. Jak żyć, by cieszyć się życiem?


Warsztat kładzie nacisk przede wszystkim na to, aby każdy uczestnik skupił się na własnym, wewnętrznym doświadczaniu siebie, odkrywaniu w sobie tych wartości, które wzmocnią go w radzeniu sobie z własnymi lękami. Lęki, to te aspekty naszego życia, których wartości nie doceniamy. Walcząc z nimi, uciekając przed nimi odbieramy sobie szansę poznania własnego potencjału i dotarcia do sedna własnej tożsamości.

Podczas trzech dni:
- lepiej poznasz siebie i swoje lęki;
- zrozumiesz znaczenie własnych lęków;
- stworzysz swoją własną metodę radzenia sobie z lękami;
- pogłębisz relację z samym sobą;
- odkryjesz swoje wartości i wzmocnisz swoją pewność siebie;
- podniesiesz swój codzienny poziom energii;
- bardziej docenisz to, kim jesteś i to, co już posiadasz w życiu.

Metody, których doświadczysz podczas warsztatów, będą miały kluczowe znaczenie dla kreowania postawy osoby zafascynowanej własnym życiem i pracą. Coachingowy charakter pozwoli na to, aby proces odkrywania własnego potencjału przebiegał bardzo indywidualnie, z zachowaniem własnej przestrzeni i niezbędnej wygody. Minimum teorii a maximum indywidualnego doświadczania. Metafora, wizualizacja to doskonałe narzędzia do pracy nad własną osobowością. Uczestnicy doświadczą też głębokich refleksji płynących z inspirujących historii oraz pracy z obrazami wg metody Points Of You®.

Podsumowując, to 3 dni, po których urośniesz mentalnie, wypiękniejesz wewnętrznie i odważysz się stawiać granice własnym lękom.

Organizacyjnie:

- termin: 
- miejsce: Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy, ul. Sportowa 1 w Choszcznie
- inwestycja: 920,-zł/osoba (materiały, 2 noclegi i wyżywienie)
- bardzo kameralna grupa – obowiązuje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki;
- zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w mailu zwrotnym szczegóły dotyczące płatności)
- wystawiam faktury

 

Zapraszam